Honors Night

Honors Night recognizes those students who have been selected to receive the highest awards given by JCHS, Fulton county, and the state of Georgia.

This ceremony takes place each year in April in the JCHS Auditorium.

 

ANNOUNCING 

Award Winners for 2021 Honor Night

  • “Yes I Can” award
    • Jeffery Woodson
  • Coca Cola Fine Arts Scholar Award
    • Andrew Wang
    • Miranda Ward
  • FBLA State Competition
    • 1st Place Business Law
      • Radhika Uchil
    • 1st Place Digital Video Production (Team)
      • Christian Lee
      • Erica Wang
    • 1st Place Journalism
      • Omer Mujawar
    • 1st Place Management Decision Making (Team)
      • Mehul Dhoot
      • Omer Mujawar
      • Amogh Totada
    • 1st Place Mobile Application Development (Team)
      • Rohit Nachaloor
      • Aakash Reddy
      • Aryan Shah
    • Fulton County – Scholar Athlete Award
      • Ethan Storey
      • Allison Swift
    • GHP Alternate
      • Katherine Chong
      • Aryan Thakkar
    • GHP Finalist
      • Jeongyun Choi
      • Kendall Gibson
      • Suhyun Abigail Kim
      • Kavitha Kuppuswamy
      • Antonia Rabisheva
      • Jacob Sung
      • Shinyoung Yang
    • GHP Finalist – Returning 2020
      • Alayna Brooks
      • Gavin Carr
      • Jeniffer Kim
      • Christopher Lee
      • Lydia Logan
      • Omer Mujawar
      • Savnee Puranik
      • Jonathan Strickland
      • Cal Walrath
    • Journalism Award
      • Ashley Hampson
    • National Merit Finalist
      • Jason Bao
      • Aditya Bora
      • Eric Chang
      • SeoYeon Choi
      • Mehul Dhoot
      • Pihu Gupta
      • Christian Haynes
      • Joss Hufnagel
      • Jin meng Jiang
      • Ethan Kim
      • Dhairya Patel
      • John Rarer
      • Joseph Suharno
      • Austin Tsang
      • Joshua Tzeng
      • Andrew Wang
    • Scholastic Art & Writing Award
      • Sarah Baek
      • Yong Ha Cho
      • Young Ju Cho
      • Dayoung Han
      • Anna Hong
      • Christine Lee
      • Jennifer Lee
      • Laura Lee
      • Michelle Oh
      • Katie Pan
      • Jason Seo
      • Sharon Smith
      • Sophia Sun
      • Melissa Teja
      • Shinyoung Yang
    • State Science & Engineering Fair
      • First Honors
        • Daylia Lian
      • Naval Science Award
        • Karen Gao
      • Senior Division Best in Category for Robotics & Intelligent Machines
        • Karen Gao
    • Star Student
      • Austin Tsang
    • Star Teacher
      • David Roth
    • Salutatorian
      • Eric Chang
    • Valedictorian
      • Jason Bao